kategorie | Nezařazené

Nakopu tě, slibovala advokátka poslanci Křečkovi

Datum: Únor 2010 | Vložil:

„Osobně s rozběhem mu doslova a do písmene rozkopnu svými lodičkami vybavenými obzvláště špičatou špičkou jeho ctěné koule,“ napsala loni v dubnu několika tisícům svých klientů v e-mailu advokátka Klára Veselá Samková.

Právnička zastupuje 5500 majitelů domů, kteří si u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku stěžují na protiprávnost regulace nájemného v ČR.

Oním postiženým nakopnutým měl být poslanec a předseda Sdružení nájemníků Stanislav Křeček (ČSSD), který zastupuje v dlouholeté při druhou stranu.

Křeček si slova Veselé Samkové nenechal líbit a obrátil se na Českou advokátní komoru (ČAK).

Slovní přestřelku řešil kárný senát komory. Žalovaná Veselá Samková nakonec vyvázla bez trestu, člen komory jako kárný žalobce vzal žalobu na advokátku zpět s tím, že jí stačí pouze výtka.

Myslela si něco horšího

„Pravděpodobně obdržím výtku za nevhodné vulgarismy. Ano, byly nevhodné, myslela jsem si něco mnohem horšího,“ reagovala na včerejší kárné řízení v budově ČAK Veselá Samková.

Mohla být přitom potrestána až vyškrtnutím ze seznamu advokátů a to by její praxe skončila.

Veselou Samkovou podle jejích slov naštvalo, že když předloni v dubnu v e-mailu informovala své klienty o postupu ve sporu ve Štrasburku, dopis se objevil na internetových stránkách Sdružení nájemníků, kterému Křeček šéfuje. Ten pak údajně přiznal, že e-mail dostal od jednoho z klientů Veselé Samkové.

Advokátka to považovala za porušování listovního tajemství, ale její stížnost byla ČAK odmítnuta. Po takové reakci Veselá Samková napsala klientům nový dopis, v němž upozornila, že nemůže vyloučit opětovné vykradení jeho obsahu poslancem Křečkem a připojila k němu zmiňovanou výhružku.

Její text pak skutečně loni v květnu Křeček vyvěsil na svém internetovém blogu. Načež Veselá Samková napsala nový mail, v němž odvolává své rozhodnutí zaútočit na část pohlavních orgánů poslance, neboť prý bylo „experimentálně prokázáno, že s pravděpodobností blížící se jistotě jmenovaný uvedeným ústrojím není vybaven, takže cíl zmizel“. Křeček podle ní neoplývá ani dalšími orgány potřebnými k životu.

Je to prý nedůstojné

„Reagovat na podobné výroky nemělo cenu, to je podle mě pod důstojnost advokátního stavu. Na to se prostě, zejména od dámy, reagovat nedá,“ okomentoval včera ústní útok Veselé Samkové poslanec Křeček, který nechtěl rozhodnutí ČAK hodnotit, prý je to věc komory.

Výroky advokátky se mu ale nelíbily, proto prý dal podnět komoře, zda se může takovým způsobem jako Veselá Samková advokát chovat.

Křeček včera připustil, že e-mail o rozkopnutých koulích zveřejnil jako první on, nicméně odmítl nařčení z porušení listovního tajemství. „Do její korespondence jsem nezasáhl, ani to neumím, poslali mi to někteří její klienti a to jsem to pak mohl zveřejnit, protože proti tomu nic nenamítali,“ myslí si Křeček.

Autor: Radim Vaculík

.

Zprávy Sluvko

Zanechat komentář

nedávná videa

štítky

Odkazy