kategorie | Nezařazené

MUDr. Rathovi se možná blíží další facka

Datum: Únor 2010 | Vložil:

Povinné očkování proti prasečí chřipce a šmytec. Ale vláda je v tom nevinně, povídala na tiskovce ministryně zdravotnictví. To je ta dáma, kterou se pan Rath v pořadu krále všech televizních kašparů nazvaném  OVM, ostentativně snažil urazit tím, že ji nazýval sestřičkou. Tato „sestřička“ je dle Wikipedie Mgr. Dana Jurásková, Ph.D., MBA  česká manažerka, politička a vysokoškolská pedagožka v oboru ošetřovatelství, původní profesí zdravotní sestra. Vskutku neuvěřitelný výrok od osoby, která si zfalšovala údaje o praxi a atestacích. Asi si pan doktor myslí, že jsme ztratili paměť.

Ale zpět k očkování. Někdo tu nakoupil několik set tisíc očkovacích vakcín proti tzv. prasečí chřipce. Tahle legrace nákupu vakcíny na sklad stála 200 milonů. A to už je slušný byznys. A protože se chřipka tak nějak nedostavila, dostali ti co ji nakoupili asi tak trochu strach a chtěli by ji honem uplatnit. Tak si vymysleli, že naočkují vojáky. Jenomže se do akce vložil pan prezident a očkovači zacouvali.

Zacouvala i vláda a hodila to na hlavu hlavnímu hygienikovi. Nařízená vakcinace by se kromě lékařů a ozbrojených složek mohla týkat i prezidenta. A ten se znovu vzepřel. Bodejť. Jak může někdo nařídit, že někdo bude podroben jakémusi obskurnímu zdravotnickému úkonu?

Pan prezident zařazení své osoby do okruhu očkovaných vyloučil. Označil tento směšný pokus za omezování osobní svobody. Já bych tento pokus zařadil dokonce pod pojem vivisekce.

Nemám rád pana poslancohejtmana(hejnec) Ratha. Ač nerad, souhlasím však s jeho stanoviskem, že jde o nafouknutou bublinu a nákup vakcín byl podle něj zbytečný.

Asi by stálo za to, zkoumat  bezpečnost vakcíny i metodu jejího nákupu.

Ale jeho urážení ostentativním nazýváním ministryně „sestřičkou“ a oslovováním jejího náměstka  „bakalářem“ včetně výroku „Pane bakaláři Šnajdře, já vám nevěřím ani toho bakaláře…“ (jakoby jeho titul MUDr z něho dělal něco nadřazeného), mne vede k závěru, že závěrečný výrok pana Šnajdra, že pan Rath je kreatura ač hodně silný byl jen hrubou záplatou na hrubý pytel.

Myslím, že ačkoliv facka není argument, že se panu MUDr Rathovi rychle nějaká blíží. A pan doktor se zfixlovanými údaji bude mít jak sám ukazuje asi nějaký malý  problém, tak si honí triko.

Autor: Petr Paulczynski

.

Zprávy Sluvko

.

Zanechat komentář

nedávná videa

štítky

Odkazy