kategorie | Nezařazené

Lži Jiřího Paroubka posledních dní

Datum: Únor 2010 | Vložil:

Ne netrpím žádnou „antiparoubkovskou“ nemocí a rozhodně nechci na tomto demagogovi sbírat jakékoliv kladné body nebo karmu. Jsem jen z těch, co už ho prostě nemůžou poslouchat…

Rád a často sleduji sdělovací prostředky. Mezi mé nejoblíbenější pořady patří nedělní diskuse Václava Moravce. Ale jestli něco opravdu nemůžu vystát, jsou to upřené pohledy Jiřího Paroubka do kamery a ústa plná populistický nesmyslů. Já osobně jsem velmi tolerantní člověk a připouštím různorodost názorů. Takový Miloš Zeman je člověk, který mě vždy dokázal oslovit. Ačkoli jeho keynesiánské názory byly a jsou v těžkém střetu s liberálními, které zastávám, jde „pouze“ o střet ideologie a pohledu na věc. Nejde o lži…

Kdežto ČSSD pod vedením Jiřího Paroubka propaguje jen taktiku, že tisíckrát opakovaná lež se stává pravdou. Uvedu názornou ukázku, která se týká oněch přesunů 12ti miliard v rozpočtu pro rok 2010. Jde o navýšení deficitu, nebo to tak není? Podle Paroubka nikoliv, jedná se pouze o přesuny mezi kapitolami. Toto tvrzení jsem jen já viděl a četl více než 10x. Pan Jiří má ekonomické vzdělání tudíž není pravda, že by lhal nevědomě. Nejhorší na tom je, že stejně se vyjádřil i Bohuslav Sobotka, který by nám měl jednou dělat ministra financí. Bůh nás ochraňuj! I student střední školy obchodní ví, co jsou mandatorní výdaje státu, tedy výdaje, které je stát ze zákona povinen uhradit (mzdy, důchody atd.). Proto je snad každému jasné, že pokud vezmu 12mld z prostředků určených právě na mandatorní výdaje, a „propapám“ je jinde, bude mi těch 12mld prostě chybět.

Vážení, nedělám si iluze, že Jiří Paroubek je jediný politik, který lže. Každý si tam pro sebe kousek utrhne, něco ukradne a je spojován s nějakou tou aférou. Ale když má někdo odpovědět na otázku Václava Moravce, přitom od něj odvrátí zrak do kamery, nasadí ten svůj nostalgický pohled a začne občana uklidňovat, jak on to s námi myslí dobře, na to se nejvíc hodí čerství citát Karla Schwarzembergra o opilcovi propivším 3 výplaty a následně slibujícím, že vše vydělá.

Ano, nyní je populární šetřit, státní rozpočet, respektive jeho minusová strana, se skloňuje ve všech mediích, a proto se přidala i ČSSD. Můžeme ale věřit „opilcovi“? Opilcovi, který ani neví, z jakých příjmů se státní rozpočet skládá. Neví nebo nechce vědě? Dostávám se k další dokolečka dokola opakované lži předsedy socialistů a jeho stoupenců. Kdy konečně přestanou obhajovat svoje rozhazovačné návrhy argumentem, že to nezatíží státní rozpočet, protože se použijí prostředky z dividend ČEZu? Pánové, pokud máte na mysli příjmy rozpočtu z dividend podniků, ve kterých má stát příslušný podíl (nelze mluvit pouze o ČEZu), tak tyto peníze jsou samozřejmě příjmem státního rozpočtu, tudíž co to ten „oranžovej“ zase mele? Navíc u těchto prostředků je opět jasně definováno, jestli mají přijít do fondu dopravní infrastruktury nebo použít jako polštář pro chystanou důchodovou reformu, tudíž tak i tak, opět by chyběly. Já ČSSD ale chápu, musí lhát, protože racionálně obhájit tupé rozhazování na dluh prostě nelze.

S dovolením bych sáhl ještě do jednoho soudku lží J.P., které mě nadzvedávají ze židle a značně iritují. Týká se to daní a obviňování ODS z jejich nesmyslného snižování, respektive z obřího deficitu. Ačkoliv nejsem voličem ODSky, je to jen další blábol, který má obrátit pozornost na opačnou stranu. Snížení DPPO pro rok 2008 z 24% na 21% (o 3%) zvýšilo příjem SR o 12% (ze 166mld na 188mld) Pro rok 2009 platí jediné. V krizi firmy nemají zisky, tudíž neplatí daně ať je sazba jakákoliv. Navíc velké množství protikrizových opatření, která ulevila podnikatelům, a tedy zatížila SR, byla schválena napříč politickým spektrem. Pro opravdové zastánce vysokých daní, ve kterých vzbudil Jiří Paroubek pocit, že výnos z daně roste lineárně s její sazbou, doporučuji „vygooglit“Lafferovu křivku.

Uznávám, že článek o lžích Jiřího Paroubka by měl mít rozsah románu o několika svazcích. Ale všeho s mírou, aby to pánové v diskusi dokázali vstřebat =)

Autor Ondřej Müller

.

Zprávy Sluvko

Zanechat komentář

nedávná videa

štítky

Odkazy