kategorie | Nezařazené

Advokát Altner požaduje po ČSSD už 30 miliard korun

Datum: Červenec 2010 | Vložil:

Advokát Zdeněk Altner, který se několik let soudí se sociální demokracií o odměnu za úspěšné zastupování strany ve sporu o Lidový dům, ve středu prohlásil, že nyní chce po ČSSD částku zhruba 30 miliard korun. Zároveň podal novou žalobu proti sociální demokracii, společnosti Cíl, kterou ČSSD vlastní, a expředsedovi strany Jiřímu Paroubkovi. V ní požaduje, aby společně zaplatili 176 miliónů korun na náhradu škody.

„Kdo v této zemi si dovolí deset let neplatit bance? Prostě smlouvy se musejí dodržovat,“ prohlásil Altner k požadované sumě, kterou sám označil za „hroznou“.

Částku 176 miliónů požadovanou v nové žalobě měla podle Altnera složit advokátní kancelář zastupující ČSSD advokátní kanceláři Wenger & Vieli v Curychu, zastupující Altnera. Má to být záruka toho, že sociální demokracie má vážný zájem o mimosoudní narovnání s advokátem, který na ČSSD vymáhá honorář za zastupování ve sporu o Lidový dům.

Škoda ve výši 176 miliónů údajně vznikla tím, že Paroubek jednání o mimosoudním vyrovnání ukončil s odůvodněním, že zásluhy o Lidový dům náležejí advokátovi Pavlovi Blanickému, který zastupoval ČSSD před Altnerem.

Žalobu prý Altner rozšířil na Paroubka proto, že ČSSD je zadlužená, a jeho nároky jsou tak ohroženy. Z týchž důvodů podal soudu i návrh na předběžné opatření k obstavení majetku sociální demokracie. Vyzval rovněž ostatní věřitele této strany, aby se k němu připojili za účelem podání návrhu na konkurz na majetek ČSSD. Altner se už u soudu v minulosti domáhal vyhlášení konkurzu na ČSSD, ale neuspěl.

Český stát mě ožebračil, tvrdí Altner

Advokát Altner tvrdí, že honorář, který mu sociální demokracie dluží, respektive švýcarské firmě H-Holding, které značnou část pohledávek vůči ČSSD postoupil, se už vyšplhal spolu se smluvními pokutami na zhruba 30 miliard korun.

Altner podal dosud mnoho žalob a stížností. Jen k Ústavnímu soudu jich přišlo několik desítek. Dosud však neměl úspěch. Sociální demokracie již dříve v tiskovém prohlášení uvedla, že všechny dosud vedené soudní spory mezi ní a Altnerem byly pravomocně ukončeny ve prospěch ČSSD. Altner však namítá, že spory neprohrál, soudy pouze ve věci nerozhodly. Firma H-Holding proto může požadovat, aby rozhodly, nebo vymáhat 30 miliard po České republice.

Soudy zamítly i jeho požadavek, aby prohlásily konkurz na majetek strany. „ČSSD je mnohonásobně předlužena… dávno měla skončit v konkurzu,“ uvedl už dříve Altner.

Advokát ve středu také opakoval svá dřívější tvrzení, že ho český stát ožebračil. Proto prý udělá vše proti zneužívání státní moci v ČR. Směřoval prý proti němu „tvrdý majetkový útisk“. Řekl také, že ho pronásledují exekutoři.

Už v květnu prohlásil, že se s Českou republikou hodlá soudit o náhradu škody, která mu vznikla postupem soudů. V době, kdy soudy údajně škodu způsobily, činila podle něj její výše 24 miliónů korun. Altner chce prý podstatnou část svých údajných nároků vůči státu převést na mezinárodní charitativní organizaci, sám bude vymáhat jen deset procent z částky.

Autor: novinky.cz

Zanechat komentář

nedávná videa

štítky

Odkazy